مقررات تازه برای راه اندازی کافی شاپ و بستنی فروشی

مقررات تازه برای راه اندازی کافی شاپ و بستنی فروشی

ایستادن بانوان پشت کانتر کافی شاپ ممنوع است . بر اساس مقررات تازه در تهران چگونگی راه اندازی کافی شاپ و بستنی فروشی توسط اسکندر آزموده رئیس اتحادیه آبمیوه بستنی و کافی شاپ اعلام شد .
بر اساس مقررات تازه در تهران چگونگی راه اندازی کافی شاپ و بستنی فروشی توسط اسکندر آزموده رئیس اتحادیه آبمیوه بستنی و کافی شاپ اعلام شد .

حداقل مساحت برای محل کسب کافی شاپ ۲۰ متر و برای بستنی و آبمیوه فروشی ۱۴ متر است .

– خانم هایی که قصد راه اندازی کافی شاپ دارند باید فردی را نیز به عنوان مباشر به اتحادیه معرفی کنند .

اسکندر آزموده ، رئیس اتحادیه بستنی آبمیوه و کافی شاپ تهران گفت : بر اساس قانون نظام صنفی برای راه اندازی کافی شاپ در پایتخت متقاضی باید محل کسبی به متراژ ۲۰ متر داشته باشد .

وی که با خبرنگار روزنامه آسیا سخن می گفت ، افزود : محل کسب معرفی شده باید دارای سند مالکیت یا اجاره نامه عادی و محضری باشد تا صدور پروانه کسب به جریان بیفتد .

آزموده با تاکید بر اینکه محدودیت صنفی برای متقاضیاان وجود ندارد ، خاطرنشان کرد : در صورتی که خانم ها برای پروانه کسب درخواست ارائه کنند ، حتما باید فرد ذکوری را نیز به عنوان مباشر معرفی کنند چرا که طبق قانون خانم ها اجازه ایستادن پشت کانتر در کافی شاپ را ندارند .

وی استقبال از حرفه کافی شاپ را در تهران شایان توجه عنوان کرد و یادآور شد : در قانون آمده است متقاضیان راه اندازی کافغی شاپ نباید مکانهایی را که در نزدیکی مدارس و دانشگاهای دخترانه قرار دارند به عنوان محل کسب معرفی کنند .

وی گفت : این روزها خیلی از دختر خانم ها و آقا پسرهایی که قصد ازدواج دارند ، با هماهنگی خانواده هایشان ، صحبت هایشان را در کافی شاپ انجام می دهند .

آزموده حداقل متراژ مکان لازم برای راه اندازی آبمیوه و بستنی فروشی را ۱۴ متر اعلام کرد و گفت : کسانی که این حرفه را بر می گزینند باید متوجه باشند که نمی توانند مانند کافی شاپ ها محصولات گرم ارانه دهند .

رئیس اتحادیه بستنی آبمیوه و کافی شاپ تهران نرخهای بستنی در سال جاری را بر اساس کیلوگرم به شرح زیر اعلام کرد :

بستنی سنتی خامه دار پسته ای ۱۲ هزار تومان

بستنی سنتی خامه دار ویژه ۱۰ هزار تومان

بستنی سنتی ممتاز ۹ هزار تومان

بستنی میوه ای از ۱۰ تا ۱۳ هزار تومان

بستنی ساده ۸ هزارتومان

وی قیمت فالوده را هم کیلویی ۷ هزار تومان اعلام کرد .

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *